| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare, sunt baiat de 19 ani și vreau sa merg pe litoral sa ma angajez în Neptun și nu știu cum sa încep!
Am vorbit cu omul ala și m-a întrebat dacă pot veni pe 10 iunie și am zis ca nu sunt sigur! Sunt într-o confuzie! Nu știu cum sa iau autobuzele, cum sa ma organizez!
Eu sunt din orașul Huși și trebuie sa merg pana la Vaslui ca să prind cursa dar nu știu la ce ora sunt cursele!
Dacă e la 23 seara trebuie sa ma ducă taica-miu cu mașina pana la Vaslui și fac 40 de minute aproximativ, sa zicem ca iau autobuzul și cobor în Constanța, apoi când ajung la Constanța cum fac sa ajung la Neptun?
Mamei ii este frică să mă lase ca poate să mi se întâmple ceva, ca patronul e nu știu cum ca ma poate da afară, ca nu ma pricep la nimic, ca nu am experienta, ca nu am mai lucrat pana acum, ca acasă nu fac nimic d-apai sa fac acolo și bla bla bla!
Nici nu mai știu ce sa mai fac!
Eu vreau sa încerc sa îmi dau interesul da nu sunt sigur dacă ma pot descurca, am terminat anul asta 12 clase și nu am mai lucrat!
Ce sa fac? A mai fost cineva pe litoral?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vorbeste cu tatal tau sa te duca pana la Neptun, la destinatie!
Astfel il vei avea alaturi si ca sfatuitor, precum te poate duce si acasa daca nu te vei intelege cu patronul de acolo.

| nyoentox2002 explică (pentru Bula):

Da e departe! El ma duce doara Huși la Vaslui unde sunt 46 de km, costa și mai multa benzina, mai degrabă ma duc cu autobuzul sau cu trenul ca nu îmi este rău, cu mașina lui taicamiu îmi este rău și daca ma duc cu el 10 minute în oraș

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Apoi când ajung la Constanța cum fac sa ajung la Neptun?
Ai accces la Internet. Astfel poți căuta curse de transport persoane Constanța-Neptun.