| numesiprenume0 a întrebat:

Sunt elev la o postliceala privata si as dori sa ma lamuriti cum este cu acest nivel de studiu postliceal. Doresc explicatii ca de exemplu ce este in spatele acestora, nu ce se crede a fi. Pe multi ii aud ca nu este asa greu sa termini o postliceala, ca oricine o poate face, sunt si cei care nu au luat bacalaureatul desi au intrat, si asta ma face sa cred ca au dreptate, oricine o termina. Dar... unii o termina si nici macar prezenti la ore nu sunt. Eu poate ca nu mi-am ales bine studiile sau poate inca ma mai cred in liceu, dar tot ma mai duc la scoala cu teama de a nu fi ascultat, cu sila cateodata si alte emotii si stari negative.
Oare asa ar trebui?
Cat de greu este sa termini?
Prezenta este optionala?
Restantele se promoveaza 100%?
In ultimul an, cum este sustinut proiectul de licenta si cum reusesc toti sa il promoveze?
Funa!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa incep cu sfarsitul, tu nu esti la facultate, deci nu ai o lucrare de licenta de facut. Docmenteaza-te bine, intreaba-ti profesorii despre ce nu intelegi.
Restul intrebarii sincer nu are niciun sens, nu inteleg absolut nimic. Ce vrei sa stii mai exact?,, Doresc explicatii ca de exemplu ce este in spatele acestora, nu ce se crede a fi''
Ce poate sa fie in spatele unei postliceale? Oameni, copaci, cladiri...

Răspuns utilizator avertizat