| emipenet a întrebat:

Salutare TPU! Am termin liceul pe profilul filologie, am avut media 7.33 la bac, acum nu stiu la ce facultate sa merg.
Ma gandeam la filosofie dar se pare ca nu prea exista job-uri dupa.
La ce facultati pot sa merg? In afara de drept si litere.
Dau funda!

2 răspunsuri:
| and0ra a răspuns:

Stiinte politice, administative, stiinte sociale, etc. Jurnalism, politica, asistenta sociala, administratie publica, relatii publice sau eventual istorie, psihologie.

| Nelucojoc a răspuns:

Poti termina facultatea de filosofie. Daca iti place mult sa citesti. Poti apoi face un master in cu totul alt domeniu din stiintele socio-umane. Apoi un doctorat concret. Bafta!