| LaurMicutul a întrebat:

Salutare TPU, am un cont de youtube si am postat ceva videoclipuri, dar la toate am 301 de vizionari asa imi scrie. peste 301 vizionari, cum as putea sa vad cate am FIX Multumesc

Răspuns Câştigător
| catalin112 a răspuns:

Au făcut acest lucru pentru evitarea afișării unor vizualizări false. Pe principiul cumpărării de like-uri sau de urmăritori pe twitter, mulți creatori de conținut video sunt tentați să cumpere vizualizări pentru da falsa impresie că au făcut ceva buzz cu videoclipul lor. Iar YouTube încearcă să evite acest tip de fraudă prin analizarea atentă a vizualizărilor unui videoclip pe o durata a o jumătate de zi, uneori chiar o zi.