| CMGeorge98 a întrebat:

Salutare TPU! Anul acesta, m-am decis sa incept o facultate cu profil tehnic si inca nu stiu ce sa aleg, sunt pasionat de acest domeniu si am auzit ca dupa absolvire o sa ai nenumarate oportunitati de angajare. Ce ramura a ingineriei imi recomandati? (vreau doar cateva pareri sincere).

1 răspuns:
| ReZiSTorr a răspuns:

Salut! Eu sunt la inginerie auto, la politehnica. Dupa absolvire poti sa devi inspector ITP, sef de service, inginer la Bosch sau la orice alta interprindere, indiferent de ce ai absolvit.Inginerii sunt cautati peste tot, e criza e ingineri! Succes, iti urez multa rabdare, eu sunt anul 2.