| Daniel_George_1997_w08X a întrebat:

Salutare TPU as dori sa stiu si eu niste job-uri part-time pe timp de liceu (sunt clasa a 10-a si sunt intr-o situatie dificila.). Ideea e ca vreau sa fie undeva intre orele 07:00-12:00 (la 12:30 intru la liceu ) deoarece vreau sa fac niste banuti pentru ca sunt intr-o situatie prost financiar. mama m-a parasit cand aveam 11 luni si "tata" daca pot sa-i spun asa nu se mai duce la munca. de o saptamana (nu s-a dus o saptamana si l-a dat afara. de daca e prost si se duce intr-una la peste zi si noapte. ce-o vedea la un peste nu stiu ) si in momentu` de fata eu sunt singuru` sprijin in casa asta. si mai am o intrebare daca de exemplu iti faci bursa in clasa a -9a si ramai corigent, dar iei corigenta sper ca nu ti-o anuleaza intr-a 10-a nu? (era sa raman repetent din cauza situatie mele. dar mi-am revenit si am trecut cu media 7 la corigenta).

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tata poate solicita ajutor social daca nu are venit si nu-si gaseste de lucru.
Tu poti primi bursa sociala daca parintii tai n-au venit.

| anonimg a răspuns:

Te sfatuiesc sa apelezi cu incredere aici: http://adra.ro/

| StefanTS a răspuns:

Mc sau Kfc