| Darktee a întrebat:

Salutare TPU, cat are salariul un proaspat absolvent al Facultatii de Pompieri din cadrul Academiei de Politie A.I.Cuza,cu tot cu sporuri?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

2.398 net era anul trecut in septembrie. Nu mai stiu acum. Mai depinde si de locul unde te repartizeaza. Poate fi si mai mult. L asta se mai adauga chiria, norma de hrana si norma de echipament. La acestea se mai adauga 10% pentru periculozitate (conditii grele) si 25% cand faci de serviciu noaptea.

1 răspuns:
| Anon31241212 a răspuns:

Frate nu te mai gandi atata la bani. Fa ceva ce iti place si o sa ti aduca multumire sufleteasca, care e de un miliard de ori mai importanta ca banii.