| wherrya69 a întrebat:

Salutare TPU, probabil unii ma cunoasteti, probabil unii nu, dar acum nu sunt cu acest scop aici. Eu sunt un mic content creator pe Youtube si ma gandeam sa postez ceva nou insa ideile mele de video-uri sunt la fel ca IQul, adica pe 0. Ma gandeam sa fac ceva precum baiatu ala cu US presidents care joaca jocuri random dar ma gandeam ca ar fi o pierdere de timp, avand in vedere ca nu ar fi o idee originala. M-ati putea ajuta? Ar fi o pierdere de timp cu adevarat, cum cred eu, sau nu? Si daca am dreptate, as aprecia daca m ati putea ajuta cu anumite idei, dau funda la cel mai bun raspuns!

9 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Ma indoiesc ca ai coeficientul de inteligenta 0. De ce nu iti intrebi prietenii ce te-ar vedea ei facand? Prietenii sunt mult mai obiectivi si pot puncta imediat lucruri pe care noi nu le vedem, inclusiv tu. Ei vad mult mai bine calitatile tale din exterior. Sigur ei iti pot da si idei mai bune, fiindca cu ei faci glume si petreci timpul, etc.

Nu as vrea sa te decurajez, insa gandeste-te ca sunt multi ca tine, care doresc sa creeze continut care ajunge viral. Si e cam imposibil sa se indeplineasca dorinta tuturor, deoarece algoritmii in sine au setarile lor si ii favorizeaza pe cei care sunt deja populari. Sa vii cu ceva de la 0 de asemenea sunt sanse reduse, deci cel mai bine e sa alegi o idee, poate nu foarte populara, si sa o adaptezi la personalitatea ta.

Multi creatori de continut au succes mai mult pentru cum se comporta decat pentru ce videoclipuri au. Contul de Youtube e doar o extensie. Asta, desigur, nu inseamna nici sa incerci pe imiti pe cineva. Dar daca joci corect, nu furi de la altii si nu cazi prada ideii de a fi sclavul arlogoritmului care iti cere sa postezi saptamanal, doar de dragul de a posta, cred ca poti ajunge unde vrei tu.

| wherrya69 explică (pentru dullcat):

Prefer sa nu mi intreb prietenii ce m ar vedea ei facand ca o sa mi dea raspunsuri stupide si proaste, in special neserioase, crezandu-se amuzanti. Iti multumesc si pentru restul sfaturilor, o zi buna!

| johnnny123 a răspuns:

Păi ce creator de conținut ești tu dacă nu ai idei de conținut?

Așa pot să spun și eu că sunt compozitor de simfonii, doar că nu am nicio idee de simfonie.

| wherrya69 explică (pentru johnnny123):

Am avut bossule idei, dar la un moment dat se termina si ele, ce sa fac

| Sophieka a răspuns:

As aprecia sa citesti / urmaresti / te prezinti la cursuri despre dezvoltare personala sau un curs pentru a te califica intr-un domeniu de munca, sau un voluntariat pentru oameni / animale... Ceva util, prin care sa ramai uman, sa te maturizezi si sa realizezi ca toate aceste porcarii virtuale nu isi merita existenta.

Răspuns utilizator avertizat
| Caricaturistafaralimite a răspuns:

Eu nu te cunosc dar nu contează asta acum. Vrei sugestii. Crează conținut original al tău cum ar fi un vlog despre jocuri care îți plac ție sau crează Videoclipuri cu versuri că un Slide

Răspuns utilizator avertizat