| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva daca la uber eats, glovo sau foodpanda ma pot angaja ca livrator pe bicicleta daca am 16 ani? Sau cunoasteti vreun alt serviciu de acest gen care angajeaza sub 18 ani?

3 răspunsuri:
| Couragebv a răspuns:

La glovo, accepta sub 18, si peste 16.

| Stropdeploaie a răspuns:

Prietenas pe vremea asta sa faci curierat pe bicicleta? Nu ti recomand! Vei da tot salariu pe medicamente.~! Ti o spun din propria experienta! Mai bine mergi si lucreaza undeva in interior pana in primavara! Succes!
Te poti angaja la Mc Donald s!

| anonim_4396 explică (pentru Stropdeploaie):

"Prietenas" eu merg zilnic la scoala pe bicicleta in tricou indiferent de temperatura si fac baie in gheata si sunt sanatos tun, nu iau niciun medicament. Nu vreau sa ma angajez la McDonalds, vreau sa fiu livrator, nu bucatar!