| NaturalLl a întrebat:

Stiu ca am mai pus odata acest gen de intrebare, imi cer scuze ca ma repet, dar nu am inteles mai nimic din raspunsuri. Ce este o afacere de marketing in retea? Care este domeniul de activitate al unei afaceri de marketing in retea? 1-2 exemple de afaceri de marketing in retea? Si daca se poate, cum te poti alatura unei afaceri de marketing in retea? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se bazează pe o iluzie, că vei deveni super bogat, dacă vei forma o rețea piramidală de vânzări directe. Cu toate că unii consideră propagarea acestei iluzii ca șarlatanie, fraudă, ea funcționează legal în foarte multe țări inclusiv România. Și prin ea se vând produse și servicii, de exemplu asigurări de viață. A nu se confunda cu piramidele fraudă pură cu care seamănă foarte mult.
Exemple Avon, Amway. Nu le fac reclamă.
Cum te poți alătura, dacă nu te-a contactat nimeni până acum, cauți pe Internet pe una din ele, îi contactezi și ei te vor repartiza unui sponsor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Spui că nu ai înțeles nimic. Ca să înțelegi, nu ai cum, până nu intri în una din ele.