| Alex a întrebat:

Trebuie sa dam scrisoare de multumire? Daca da, cand trebuie sa dam scrisoare de multumire? Cum trebuie sa dam scrisoare de multumire si scrisoare de intentie: scris de mana sau scris pe calculator? Multumesc!

1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

In principiu, se prefera documentele facute la calculator fiindca nu toti inteleg hieroglifele noastre, apoi vrem si noi sa ne ia in seama UE, asa ne prezentam? In ceea ce priveste scrisorile, imi trebuie sa stiu contextul, adica: unde-ti trebuie? ai trimis ceva cerere si ai primit raspuns OK la ea? etc. Scrisoarea de intentie, de obicei, este ceruta impreuna cu CV, dar nu de toti angajatorii!