| AndreiOnossa a întrebat:

Salutare tuturor! Ma numesc Andrei Onosa si am 18 ani, sunt in clasa a XII-a si deja ma gandesc foarte serios sa plec de pe-acum in Australia. Sunt dispus sa sacrific un an din viata pentru a ma duce acolo si a-mi cauta ceva de lucru, in acest timp obisnuindu-ma cu oamenii, atmosfera, limba si imprejurimile; urmand dupa aceasta sa dau la facultate acolo (medicina). As dori sa va rog sa imi raspundeti la urmatoarele intrebari daca aveti posibilitatea si timpul necesar:
1) Fac rost de viza, am cativa banuti in buzunar, biletul de avion, ajuns acolo cum procedez?
2) Este recunoscuta acolo diploma de bacalaureat?
3) Daca da, atunci o pot folosi si dupa ce stau si muncesc un an?
4) Daca nu, care sunt costurile de scolarizarre si procedurile pe care trebuie sa le urmez?
5) Cat dureaza medicina in Australia?

Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| fluture156 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa faci facultatea in Romania si sa profesezi in Australia, ar fi mult mai usor pentru tine si in timpul acesta ai putea sa inveti si limba si sa pui bani deoparte. E doar o parere. :*