| MrBadGuy46 a întrebat:

Salutare tuturor.
Mai am 2 ani pana termin liceul si deja ma gandesc la ceea ce vreau sa fac mai departe. Stiu ca limbile straine sunt profitabile in ziua de astazi, motiv pentru care inclin sa merg la Litere in Sibiu(eu sunt din Deva) la sectia Limba si literatura chineza - Limba si literatura engleza.
Problema este ca nu am cunostinte de limba chineza momentan(insa pot deprinde cateva pana as intra la facultate) si nu stiu cat de buna este alegerea asta. Stiti cumva daca sectia aceasta de chineza-engleza din Sibiu este buna? Chineza se porneste de la 0? Ce parere aveti per total de aceasta optiune de cariera?
Va rog mult sa ma ajutati daca aveti vreo informatie. Va multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce nu te duci la Cluj? E mult mai buna si recunoscuta facultatea. Sau Timisoara sau Bucuresti. Si nu te duce doar pentru ca ai auzit tu ca-s profitabile, ca ies destui translatori pe an ca sa se umple posturile, du-te ai tu pasiune.

| Bondarel99 a răspuns:

Daca intri la sectia pentru incepatori pornesti de la 0.

Răspuns utilizator avertizat