| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor! Sunt abia in clasa a 10-a, pe stiinte sociale, iar mai târziu imi doresc sa dau la facultatea de limbi straine si dupa ce termin sa-mi pun bazele carierei. Ma tentează cariera de antreprenor, sa-mi fac un plan de afaceri si sa-mi deschid prima afacere dupa studii. Nu vreau sa ma angajez. Vreau sa plec de jos si sa vad cat de departe pot ajunge. Am cunoscut si oameni ce lucreaza in domeniu, persoane de succes ce mi-au dat sfaturi importante. La urma urmei, ai succes daca detii cunostintele financiare necesare.
O alta varianta ar fi sa dau la facultatea de drept si sa devin mai tarziu avocat. Si asta mi-as dori. Stiu ca nu este usor, sunt multi ce aplica pentru asta, dar nu ma tem si am incredere in mine ca voi reusi.
Ce parere aveti despre aceste idei?

2 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Din moment ce e nevoie sa intrebi e clar ca ai indoieli deci nu esti asa sigur pe tine.

| ClaudiuNick a răspuns (pentru peperonies):

De fapt sunt sigur si nu mi-a teama de decizii ce-mi vor schimba radical viitorul. Numai ca obisnuiesc sa ma gandesc dar la asta, punand astfel si intrebari persoanelor cu experienta.