| MateiStef a întrebat:

Salutare tuturor.
Sunt clasa a8-a. Am terminat semestrul 1 cu media 8, 16. Vreau sa dau la colegiul militar Tudor Vladimirescu din Craiova. Anul trecut am avut media anuala 8, 35. In clasa a5-a si a6-a am avut media undeva aproape de 7. Vreau sa stiu cateva lucruri:
1. Am sanse cu mediile de mai sus?
2. Ce probe scrise sunt pentru a intra?
3. Mai trebuie sa dau Evaloarea Nationala?
4. Daca trebuie sa dau Evaloarea Nationala, conteaza mult media?
5. Cu ce medii s-a intrat anul trecut.
6. Pana cand ma pot inscrie.
7. Unde ma pot inscrie.
8. Am voie cu telefonul mobil acolo?
Si daca se poate mai multe informatii, cum ar trebui sa ma pregatesc, etc.

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"media 8, 16. Vreau sa dau la colegiul militar..Am sanse cu mediile de mai sus?"

la mate și la română, cât ai avut?

| MateiStef explică (pentru sierra1):

Mate-6
romana-5

| sierra1 a răspuns (pentru MateiStef):

Cam greuț cu notele tale...

| MateiStef explică (pentru sierra1):

Stiu ca sunt note mici dar daca imi ridic mediile la romana si la matematica pe sem 2 si iau note mari in capacitate, pot intra?

| sierra1 a răspuns (pentru MateiStef):

Istoricul admiterilor zice să ai peste opt și jumătate la ambele. Succes

Răspuns utilizator avertizat
| MateiStef explică:

Acord Funda

| Fabioluigi a răspuns:

1. Media generală in cele 4 clase trebuie să fie minim 8 fin căte știu
2.mai întâi trebuie să termini liceul
3.Da mai trebuieevaluare naținoală
4.da contează media de la evaluarea natională
5.8
6.cel mai probabil te înscrii în. Timpul vacanței de vară
7.mergi pe siteul online al colegiului deoarece fiecare școală, colegiu, facultaze are așa ceva
8.nu cred
9.Trebuie să ai forță și să nu te lași baltă
10. învață bine

| Alexa757575 a răspuns:

Https://cnmtv.mapn.ro/pages/view/93
Uite aici un site care te va ajuta cu toate nelămuririle tale.