| Axel0109 a întrebat:

Salutare tuturor. Vreau sa ma duc la liceu pe auto electrica.
Imi puteti spune si mie ce materii se fac? Am auzit ca scap si de matematica...(nu o suport) si imi puteti sugera niste carti care sa le iau special pentru auto electrica? Nu neaparat pentru liceu

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Se spune electrica auto sau electricitate auto, nu invers.
Carti de specialitate sunt greu de gasit, in orice domeniu. Sunt editii cu tiraj mic sise epuizeaza repede.
Degeaba iti recomand din ele, pana ce apuci s-o cauti, cartea nu mai exista pe standuri.

Cel mai bine poti gasi carti de specialitate, cautand saptamanal in librarii, anticariate, biblioteci (mai ales de profil si tehnice).

De matematica nu vei scapa niciodata total, mai ales in electricitate ai nevoie sa calculezi deseori.