| Arnold2893 a întrebat:

Salutare tuturor! Vreau sa știu și eu dacă la Academia de Politie se fura din înălțime. Știu ca baremele sunt 1.70 m băieți si 1.65 m fete. Am 1, 71 și vreau sa dau la Acadmie, dar mi e frica de faptul ca s ar putea sa mi se fura din înălțime. Dau funda răspunsului lămuritor!

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cum adiica sa iti fure din inaltime? happy
Eu la 1.71 nici ca mi-as face probleme, ai doi cm marja de eroare, ca la 1.69 esti respins, si e mult, ca nu te faci azi mai mic, si miine mai mare sau invers cu 2 cm. happy Doar seara esti cu citiva mm mai mic, datorita asezarii coloanei din timpul zilei, dar la 1.71 asta nu e o problema
Daca s-ar putea fura inaltimea, eu desi am 2.02 cred ca ramineam mic pana acum, ca unii ar fi considerat ca au de unde lua de la mine. happy

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vizita medicala se face de catre medici si nu de Academia de Politie. Acei medici apartin de spital. Deci, nu vad interesul de a te fura. Ca sa fii sigur cauta un prieten, o bucata de lemn plat si o nivela cu bula de aer. Te asezi langa tocul usii si pui prietenul sa puna lemnul lipit de tocul usii si cu bula sa-l pozitioneze perfect orizontal peste capul tau. Masoara apoi corect inaltimea. Astfel vei putea contesta vizita medicala daca se incearca asa ceva.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Se fura; cel putin 5-6 cm! se orienteaza si ei, dupa cum vad fraierul. dar la 99, 999% dintre candidati procedeaza foarte corect

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Desi tu ai aceasta teama, o poti rezolva atunci cand te pune la masuratoare, tu sa ti capul drept cu nasul putin mai sus.Cel mai bun secret pe care ti-l pot da este sa ridici putin din gat, insa sa nu se vada ca faci asta.Da, de cele mai multe ori acestia vor sa elimine candidati prin astfel de metode.Ti se poate intampla sa faci vizita medicala si sa-ti zica ca ai hepatita sau altceva desi tu stii ca nu ai, i s-a intamplat varului meu.Nu vor multi candidat si de aceea sunt rai cu unii.Desigur au si pretentii.