| Alyyynu a întrebat:

Salutare,
Voi pe ce v-ati axa, cariera(public) sau bani(bussines privat).
Cariera poate oferi liniste si stabilitate, poti creste usor si poti ajunge la un salariu decent.
Bussinesul iti poate aduce un venit substantial, dar implica un grad mai mare de stres.
In ce domeniu lucrati in acest moment?
Aveti planuri sa treceti de partea cealalta?
Cum credeti ca ar putea fi combinate cele doua?

1 răspuns:
| Koveshanu a răspuns:

Daca esti dedicat in ceea ce faci poti obtine satisfactii in orice meserie. Sunt kinetoterapeut, imi place meserie si ma bucur de satisfactiile ei. Fiecare meserie are gradul ei de consum psiho - fizic. Nu te axa doar pe ce aduce multi bani. Nu e de ajuns!