| rockvandam a întrebat:

Salutare vreau ceva informatii despre politie(agent de politie) si jandarmerie.
Ce se cere la admitere la fiecare,probe fizice(in ce constau) si examenele scrise(din ce se dau).
Ce ar fi mai ok dupa parerea voastra, jandarm sau politist din punct de vedere financiar?

1 răspuns:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Militar in teatrele operationale de razboi. La inceput vei lua 1200 de euro dupa cu timpul ajungi si la 2000 daca participi in misiune avand dreptul de a alege daca ramai la baza sau pleci in misiune.