| Localnetinka0 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu de la cineva care este la Academia Fortelor Terestre sau care a terminat acolo ce faci cand termini. Am inteles ca esti ofiter, dar ce faci mai exact? Ce lucrezi?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Te repartizeaza la o unitate si faci ce ai invatat in academie. Nu pot sa-ti explic pentru ca tot n-ai intelege si sunt multe specialitati. Iesi sublocotenent si iti faci specialitatea. Eu, de exemplu, am fost infanterist. M-au repartizat la un pluton de mitraliere si l-am condus. Daca esti la chimie faci altceva. Poti sa nimeresti si la o functie de birou.

| Localnetinka0 explică (pentru Salontanul):

Ce specializari sunt?

| Salontanul a răspuns (pentru Localnetinka0):

Infanterie, Vanatori de munte, Cercetare, Politie militara, Parasutisti, Artilerie si rachete, Auto, Geniu, Aparare CBRN (Chimic, Biologic, Radiologic si Nuclear).
http://www.armyacademy.ro/fmm.php