| CASTRAVETE112 a întrebat:

Salutate!
Sunt in clasa 10-a si m-am vreau sa ma gandesc serios pentru viitor.
Am dat la bio chimie deoarece voiam medicină... dar cam urăsc chimia.
În schimb, inteleg extrem de ușor matematica iar fizica mă pasioneaza.
La ce facultate as putea merge? Cateva sfaturi?

3 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Facultatea de construcții, marketing, management, biologie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Limbi străine

| Andersen2k18 a răspuns:

Informatica sau poli daca iti plac mult aceste doua materii mate si fizica. Dar esti abia a 10-a nu lua decizii pripite. Ai timp, intreaba si tu pe cei din anii mai mari. Cere un sfat. Acum nu stii exact ce vrei.