| anonim_4396 a întrebat:

Saluut TPU, ce joburi/locuri de munca îmi recomandați?
In Iunie împlinesc 18 ani și evident nu am nici un fel de experiența, dar mi-ar plăcea ceva usor/de vara.
Multumeesc

14 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Pe santier, necalificat.
De vara, usor, bronz, patratele...

| Violleta2022 a răspuns:

Munca la gradini, sere, pomi fructiferi... este usor, de vara si nu se cere calificare!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Livrator sau ospatar.

| Lukasssz a răspuns:

Ospatar

| Brizbriz a răspuns:

Tot e vara, mergi pe litoral, gasesti job ca ospatar/bucatar/chelner foarte usor si FOARTE BINE PLATITwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Call center

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Barman, ospatar, lucrator comercial, pizzar, chelner.
Le poti practica part-time.

| Strwberrs a răspuns:

Hmmm...usor si de vara. Ma gandesc la McDonalds dar stiu ca muncesti o gramada si primesti foarte putinhappy Pai, daca stii sa mergi pe bicicleta si iti place, angajeaza-te la Glovohappy

Răspuns utilizator avertizat
| HelpingHands a răspuns:

Ti-as recomanda sa vorbești cu un prieten care te cunoaște îndeaproape și sa îți dea un sfat despre ce ți s-ar potrivi. E greu pentru noi să-ți dam un sfat bun. De exemplu, iubita mea tot timpul îmi aduce aminte sa fac aia și ailaltă, de aceea, pentru ca ii ajuta pe ceilalți, Dumnezeu i-a dat capacitatea de a-și face planuri... Și știe ce va face în fiecare zi din săptămâna care vine. În consecință I-am zis ca ar putea fi o secretara bună! Deci se poate sa afli și tu la ce ești bun dacă te întrebi ce binefaceri aduc eu oamenilor? Fie ca îți place să-i ajuți sa învețe sa folosească telefonul, fie ca îți place să le faci poze sau sa le dai sfaturi, pe asta trebuie sa te bazezi când îți alegi o meserie. Nu pe ce se cauta, sau ce e avantajos!

| Cehoslovacia a răspuns:

Sunt multe de spus despre lucru in fabrica, renteaza doar daca ai pile si ai pe cineva sa te bage pe un loc bun.
daca cauti in fabrica orienteaza-te sa gasesti ceva sa te poti specializa intr-o meserie si neaparat pe masinarii automate, pentru ca o sa iti fie foarte usor si vei sta cam 70/80% degeaba.
cazul meu care lucrez in fabrica pe pozitia de reglor strunguri automate.
cauta cat mai multe posibilitati, in fabrica o sa iti fie greu si ma repet daca nu ai pe nimeni.
in schimb sunt salarii foarte mari, cel putin eu castig cu mult peste media din Ro, la program de 8 ore, daca voiam si cu ore suplimentare, de noapte si sambata ajungeam lejer la un salariu uimitor.

| TatianaIstrate a răspuns:

Iată aici câteva opțiuni pe care le ai la început de drum în București - https://cariera.ejobs.ro/locuri-de-munca-bucuresti-fara-experienta/

| Mivelyn a răspuns:

Prima data spune ce iti place sa faci si noi iti putem recomanda.

| anonim_4396 explică (pentru Mivelyn):

Paai la bucatarie nu ma prea pricep, mi-a recomandat cineva Glovo dar nu mi-ar placea sa merg prin trafic..cred ca lucru manual de exemplu intr-o fabrica sau ceva