| Merekill a întrebat:

Saptamana viitoare imi expira contractul de munca, insa nu pot sa ajung la locul de munca pentru a semna noul contract din cauza coronavirusului (se lucreaza de acasa). Exista vreo modalitate prin care sa mi se faca contract, eu neputand sa-l semnez din cauza acestei probleme?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dai telefon la firma, probabil cineva va fi de gasit (de la serviciul personal, secretariat, contabilitate etc. si stabilesti data si ora cand sa mergi sa semnezi noul contract (asta daca nu a fost prevazuta clauza de prelungire automata).

| darrio2007 a răspuns:

Contractul ti se va prelungi automat. Il semnezi cand vei putea ajunge acolo.

| cfrtobias a răspuns:

Pai tu ce lucrezi meseria? eu nu am cum lucra de acasa

| Paula2018 a răspuns:

Sigur o să găsească o variantă. Cel mai probabil cei de la resurse umane vor pregati actele și vor prelungi contractul și o să îl semnați când puteți ajunge la firmă sau după ce o să treacă toată nebunia.