| Samariteanul a întrebat:

Se fac portile deschise la Cluj pentru facultati?
Daca da, stiti cumva si cand sau de unde pot afla pentru ca vreau sa vad facultatea de medicina si cea de desen?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există facultatea de medicină. Este Universitatea de Medicină și Farmacie, UMF, care are facultăți, dar nu ai cum să le vizitezi pe toate prin porți deschise.
Este un loc unde este decanatul și secretariatul. Apoi activitatea se desfășoară în zeci de amfiteatre și clinici.
Cum să se organizeze porți deschise, deschise la ce?
La desen ( UAD) este la fel.

| Samariteanul explică (pentru sadrian46):

Universitatile as vrea sa le vad...sau macar sa ajung la secretariatele lor sa vorbesc cu cineva de acolo(nu la telefon).

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Samariteanul):

Am spus, UBB are o clădire centrală, apoi poate 5 clădiri în tot orașul.
La secretariate poți să vorbești cu ele față în față, dar ele sunt simple funcționare care în timpul serviciului trebuie să își vadă de treburi nu să îți dea ție interviu. Fiecare universitate, facultate are site pe Internet.