anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Se mai merita sa lucrezi in ziua de azi ca Agent Imobiliar?

4 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Hei,nu am lucrat in domeniu, sunt inca la liceu si nici nu planuiesc sa devin agent imobiliar, dar eu cred ca in ziua de azi trebuie sa-ti alegi o meserie cautata, din care sa-ti poti asigura un trai decent, sa poti asigura o viata frumoasa familiei tale mai tarziu.Pana la urma,daca esti bun in domeniul ales,daca faci o anumita meserie din placere si nu din nevoie,cu siguranta o sa-ti mearga cel putin mai bine decat le merge altor persoane care si-au ales aceeasi meserie fara ca macar sa stie cu ce se mananca si ce impune. Daca tu intr-adevar iti doresti sa fii agent imobiliar nu vad ce te-ar impiedica sa faci lucrul asta. Poate iti vei alege alta meserie,iar peste ani si ani o sa te dai cu capul de pereti ori o sa regreti nespus de mult ca ai ratat sansa vietii tale, ca ti-ai ales un domeniu de activitate care nu te atrage si nu te reprezinta absolut deloc.Dar ti-am spus, pune in balanta si partile negative, problemele cu care ne confruntam in ziua de azi, criza economica resimtita mai ales in Romania.Eu zic sa ceri mai multe pareri... poti apela chiar si la un consilier profesional. Sper ca te-am ajutat!

| baciu92 a răspuns:

Nu, nu se mai merita..Imobiliarele sunt la pamant.

| drthrax2013 a răspuns:

Cineva care lucreaza? sau a lucrat vreau...

| drthrax2013 a răspuns:

Cineva cu experienta am zis...

Întrebări similare