| anonim_4396 a întrebat:

Se merita sa fac facultatea de Fizica si Sport(din Suceava la Stefan Cel Mare) mai exact la Nutritie si Dietetica? Este singurul lucru la care chiar imi merge cat de cat capul si care cred ca pot sa il duc pana la capat.
Ce as putea face ca meserie, dupa cat timp de la absolvire si cat de bine platit as putea fi? Daca a facut cineva aceasta facultate sau stie cum merg lucrurile astept orice sfat.

3 răspunsuri:
| Dm_Maria_2000 a răspuns:

Eu te în la liceul sportiv și pentru a intra la educați fizica și sport trebuie sa te pricepi la biologie.
Dacă termini nutriție și diete vei ieși cu o diploma de nutritionist.PS dacă ai rezultate foarte mari în sport nu mai trebuie sa dao admitere la bio

| anonim_4396 explică (pentru Dm_Maria_2000):

Dai proba la sport? Sau se ia in considerare media de la sport din liceu? Majoritatea persoanelor au 10 la sport si sunt sigur ca sunt consitenti de asta, sa fie asa de usor. Am nevoie de mai multe detalii daca se poate.

| Dm_Maria_2000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Draga mea eu de la liceul pe câte îl termin am diploma de antrenor și nutritionist. Intereseazate la facultatea la care vrei sa dai găsești pe pagina lor tot ce vrei sa ști