| Monyyyyy a întrebat:

Se poate desființa o grupa la facultate dacă suntem putini? Ce se întâmpla cu noi adica nu mi se pare corect am intrat la stat.Ce sa fac, ca o mai fost repetenți care nu vin.Ei au decis sa ne pună așa.Ne bagă in alta grupa?

3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

O sa fiți împărțiți

| Speranta12 a răspuns:

Relax, va baga in alta grupa, de la aceeasi specializare. Am avut colegi care au patit asa.

Studentii la fiecare inceput de an nou semneaza un contract de studii cu facultatea pe un an. Deci n-are cum facultatea sa dizolve de tot grupa.

| Ungurean_Andrei_1999 a răspuns:

Salut. Da, daca sunteti prea putini in grupa(mai putini de 6 sau 7 studenti) va uneste cu alta grupa, dar tot de aceeasi specializare. Daca nu mai sunt grupe de aceeasi specializare, ramane grupa, nu se desfiinteaza, oricat de putini ati fi.