| anonim_4396 a întrebat:

Se pot studia limbi africane precum Swahili la universitatea din Cluj?

Răspuns Câştigător
| SingleForOne a răspuns:

Limbile străine se studiază pe baza ideii de a avea locuri de muncă, și de a crea noi locuri de muncă. Într-un fel sau altul, să fie un fel de afacere, și să iasă profit. Din câte am auzit, doar țările mari, precum USA, China, și poate Rusia au început să investească în țările africane, iar Romania deocamdată n-are interes prea mare. Deci, nu cred că se învață.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La ce ti-ar folosi?

| ElZorroYElLobo a răspuns (pentru darrio2007):

Nu contează. Nu asta era întrebarea. Dacă celor mai mulți nu le pasă de limbi rare precum Swahili, nu înseamnă că cu toții facem parte din majoritate.

| darrio2007 a răspuns (pentru ElZorroYElLobo):

Din intrebarea ta am inteles ca vrei sa studiezi aceasta limba. Daca una gandesti si alta scrii, este alta problema.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se pot.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Din păcate, nu! Nu există profesori universitari de swahili!

| ElZorroYElLobo a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

În mod clar, rahatul ești tu, cu o logică bătută-n cap. Mai bine taci dracu’ dacă n-ai nimic bun de zis!