| WayhaughtK a întrebat:

Se traieste bine cu salariul de politist de frontiera?
Ca persoana singura.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da nu e viata grea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se trăiești bine. Salariul unui polițist de frontiera ajunge pana la 2400 de euro/luna. Deci îți imaginezi și tu

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde ai scos-o pe asta nu de alta dar cel mai bun amic al meu este subofiter la frontiera si nu are atat dar oricum au salarii destul de mari.
2400 de euro pot avea ofiterii cu vechime, cum ar fi chestorul dar astia sunt 2-3 pe o unitate intreaga etc
salariile de inceput sunt pe la +3000 de lei pentru cei fara grad, la ofteri sunt mari evident chiar si de inceput.
Oricum nu este ireal ce ai spus cu 2400 de euro dar trebuie sa ai multa scoala sa dai niste examene in plus fata de cele de la academie si sa ai si ceva vechime in aceasta meserie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Am luat informația de mai sus, de pe internet. Zicea ca ajunge pana la 2400 de euro.

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, si bine ai facut.

va mai spun un lucru pentru toti care doresc sa devina politisti de frontiera, toti politistii care lucreaza in vamile mari alaturi de vamesi fac salarii bune din smecherii, nu intru in alte detalii, deci nu ai sa vezi vames fara vila si masina eventual cu porcoi de bani in banca DAR CU SIGURANTA PE NUMELE LU SOACRA-SA CA DEAH AI DE COMPLETAT ANUAL O DECLARATIE DE AVERE!