| anonim_4396 a întrebat:

Sfaturi pentru a deveni DJ la un club? Cum as putea sa fiu mai convingator ca as merita sa fiu DJ (part-time) la acel club? Ma cunosc cu multi de acolo dar mi-e putin frica. Vreau 2-3 luni sa exersez cum e cu mixingul si toate cele.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Am impresia ca trebuie sa ai un curs sau o cerificare la mana.
Intereseaza-te!
In plus, trebuie sa ai firma sau PF ca sa poti lucra intr-un club, crasma sau orice, sa ai peste 18 ani si sa poti emite factura legala catre acel club.

Din pacate, tu nu esti eligibil legal, avad doar 15 ani, nici macar nu ai voie sa intri in club, ca limita de varsta este 18 ani impliniti.

| RazvanV14 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu este club 18+. Acolo se organizează petreceri aniversare, majorate etc etc

| Violleta2022 a răspuns (pentru RazvanV14):

Nu are importanta, in localul unde se serveste bauturi alcoolice, NU este permis accesul minorilor sub 18 ani!
Iar tu, la 15 ani, nu ai voie sa intrii acolo, fara sa fii insotit de parinti.

| antimulte a răspuns:

Tu nu prea ai voie la varsta ta in club, daramite sa te si angajeze.