| Joker3134 a întrebat:

Sportivii de performanta aleargă zilnic? E recomandat sa alergi zilnic?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zic sa le combini alergatul cu plimbarea. Am avut un vecin care a trait peste 90 ani, in fiecare dimineata la prima ora il vedeai la plimbarea de dimineata. Lua toate strazile la rand, nu numai pana in capatul strazii si treci inapoi in pat.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E recomandat sa faci miscare zilnic. Nu numai alergare. Cum spune si la TV ca pentru o viata sanatoasa faceti miscare cel putin 30 minute in fiecare zi. Numai mortii stau, viata inseamna miscare.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Joker3134):

Zic sa le combini alergatul cu plimbarea. Am avut un vecin care a trait peste 90 ani, in fiecare dimineata la prima ora il vedeai la plimbarea de dimineata. Lua toate strazile la rand, nu numai pana in capatul strazii si treci inapoi in pat.