| IICristina12 a întrebat:

Spuneti-mi si mie va roooog mult daca pot intra la facultatea de actorie daca la liceu intru la profilul filologie... Dau funda *daca aflu cum.e prima intrebare pe care o pun pe TPU*...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Sigur ca poti candida, de intrat o sa intri daca reusesti la examenul de admitere in facultate. Chiar este indicat profilul de filologie, te va ajuta putin la admitere.
2.Fiind noua iti recomand sa citesti raspunsurile la Intrebari frecvente, vei afla despre activitatea pe TPU, inclusiv cum sa declari un raspuns castigator (sa dai funda).

1 răspuns: