| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti.mi va rog daca stiti exact cat are salariul un tehnician dentar debutant in Romania
Meseria e grea? cum e programul?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toate meseriile sunt grele, daca esti puturos si nu ai de gand sa muncesti. Unul care iubeste profesia pe care a ingratisa-to indiferent ca munceste 16 ore pe zi, va spune ca-i usoara munca si ca o face din placere.
In ce priveste debutul unui tehnician dentar, salariu se incepe de jos, de la 1400 lei/luna si va urca usor-usor, in ani, odata cu experinta acumulata.
Progarmul de lucru este de 8 ore/zi, dar depinzand de contract, poti avea zile cand stai 16 ore si lucrezi si zile cand nu ai de lucru, depainzand de cat de ocupat este dentistul care te angajeaza, sau iti da lucrari.

| tril a răspuns:

Nu stiu salarul, dar stiu tehnicieni care stau la serviciu zi lumina. Venitul e SI in functie de numarul de lucrari corect facute.