| Niccccccccccc a întrebat:

Stagiarii la drept primesc bani, au vreun castig?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Stagiarii la Drept fac munca voluntara pe la avocati si juristi sau prin tribunale, ca "ajutor la detoate', plimband hartii si arhivand documente.
Uneori au norocul sa primeasca un salariu, alteori doar fac munca voluntara.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista stagiari la drept, exista procurori stagiari, judecatori stagiari, avocati stagiari si notari stagiari.
Procurorii si judecatorii stagiari primesc salariu. Avocatii si notarii stagiari trebuie sa primeasca si ei salariu dar, uneori, depinde de intelegerea cu notarul sau avocatul definitiv la care isi fac stagiul.

| zilog a răspuns:

Crezi că lumea nu le umple si lor buzunarele!?