| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva ceva despre profesia de grefier ? Cum se castiga? Cat de usor este sa gasesti de lucru? Si cum este vazuta de cei din jur?

1 răspuns:
| drhotzu a răspuns:

Grefier este acea persoana care ajuta judecatorul in sala de judecata, si tine insemnarile cu cele intamplate in sala, si lista continua, nu este un job asa de bine platit (1400-1500 ron cu ceva vechime, pentru inceput 1200), si este un job onorabil, bine vazut de ceilalti.