| Amalia14Gabriela a întrebat:

Stie cineva cum este la profilul stiintele ale naturii? Cat de greu este? Este greu sa devin printre cei mai buni din clasa daca sunt serioasa si imi dau silinta sa invat? Am suficient timp pentru teme și invatat? Vreau să menționez că la romana sunt foarte bună, am luat 10 la examenul national, la matematica sunt la un nivel decent cred eu, mai exact de 8 iar la chimie si fizica nu stiu absolut nimic.Din pacate nu mi-am dat interesul deloc la aceste 2 materii niciodată. M-am gândit că nu o să mă ajute niciodată și o sa invat degeaba iar acum, evident regret. Astfel, intrebarea mea este următoarea : Profesorii o sa recapituleaze/predea la aceste 2 materii,, problema " și lecțiile din clasa a 6-a, a 7-a și a 8-a sau o sa înceapă direct cu materia de clasa a 9-a?

Răspuns Câştigător
| Anonim0506 a răspuns:

Bună! În general profesorii o sa va ia de la 0.La începutul anului o sa primiți teste inițiale sa vadă nivelul clasei (nu te stresa dacă iei note mici, toată lumea ia note super mici la testele inițiale). Atât timp cât înveți nu este greu sa fii cea mai buna /cel mai bun din clasa. Cred ca profesorii o sa va ia mai ușor mai ales ca voi un semestru nu ați mai fost pe la școală cu pandemia asta... App, felicitări pentru note. La liceu notele nu contează atât de mult, doar sa treci clasa. Doar dacă vrei la o facultate în care se iau notele de la liceu în considerare va conta, în rest nu. Mult succes. Dacă mai ai întrebări nu ezita!

| Amalia14Gabriela explică (pentru Anonim0506):

Iti multumesc pentru raspuns. Chiar m.a ajutat enorm de mult?

| Anonim0506 a răspuns (pentru Amalia14Gabriela):

Cu plăcere!