| Loser2020 a întrebat:

Stie cineva dacă in anul curent(2021-2022) la Facultatea Politehnică București se va desfasura examen de admitere scris, ca în anii precedenți, cu excepția promotiei 2020, sau se va intra tot pe baza de dosar ca anul trecut?

3 răspunsuri:
| ACTH a răspuns:

De unde sa stim noi, maestre?
Depinde cum evolueaza situatia.

| Loser2020 explică (pentru ACTH):

Ma gândeam ca poate au publicat pe site ul facultății, desi eu nu am vazut nimic.Ideea e că hotararea de a desfășura admiterea scrisă nu e influențata asa mult de evoluția pandemiei, ci de interesul lor pentru asta. Pentru ca se stie ca medicina si anul trecut în mijlocul pandemiei ai susținut admiterea scrisă, pentru ca si au dat interesul, iar anul acesta garantat se va întâmpla acelaș lucru. Daca cei de la Poli așteaptă să treacă pandemia ca sa dea iar admiterea, arată doar cât de dezinteresați sunt pentru viitori studenți. Ce vreau sa spun este ca ar trebui să anunțe asta, dacă se va tine admiterea scrisă sau nu, pentru că asta nu tine doar de evoluția covid, ci de implicarea lor, drept dovadă fiind facultățile de medicină.

| ACTH a răspuns (pentru Loser2020):

Dacă ai deja răspunsul, pentru ce mai întrebi pe TPU? Nu compara medicina cu alte materii. Evident ca acolo s-au făcut toate posibilitățile de a intra pe baza de examen, pentru ca e viata unui om în joc. Din moment ce facultatea ta nu a anunțat nimic cu privire la asta, înseamnă că nu știe nimeni.