| Jdjsnshxjxjshdhx a întrebat:

Stie cineva daca in perioada de restante, examenele sunt trecute mai usor de către profesori la ASE? Sau sunt la fel de "severi"

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Pentru ca nu au nici un interes sa treaca pe cei care nu invata, ca nu-i ca la scoala generala, facultatea nu-i obligatorie. In plus, sunt mai avantajati daca te lasa restantier sau repetent, ca incaseaza mai multi bani de pe urma repetarii examenelor, sau a anului pe care-l repeti.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

E interesul tau sa treci, nu al profului sa te treaca.
Interesul profului e sa fie cati mai multi restantieri ca sa creasca bugetul facultatii si sa primeasca un spor.