| Mondialu112 a întrebat:

Stie cineva daca la admiterea la Academia de politie se echivaleaza o facultate facuta inainte?
Adica daca am terminat o facultate, fac doar 6 luni la academie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu o alta facultate poti fi angajat din sursa externa si apoi vei face un curs. La admitere in Academie nu se tine cont de o alta facultate facuta.

| Mondialu112 explică (pentru Ioandelasal):

Sooo, daca termin alta facultate, ce pasi trebuie sa urmez sa ajungi in politie?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Mondialu112):

Te inscrii si participi la concursul pentru incadrarea din sursa externa, atunci cand se organizeaza.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce facultate ai terminat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Buna ziua. Nu se echivaleaza. Mai multe detalii si intrebari frecvente aici: https://www.academiadepolitie.com/......-a600.html