| nikolettta a întrebat:

Stie cineva daca rezidentiatul e un fel de scoala sau ca un loc de munca? Adica ai concediu alea 20 de zile sau vacanta ca la faculta de exemplu? Si aveti idee cand incepe? Stiu ca examenul e la mijlocul lui noiembrie dar m-ar interesa cand trebuie sa te duci propriu zis in orasul in care iei sa incepi efectiv.
Multumesc si funda

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Rezidentiatul este ca un fel de practica in productie dar esti platit. Faci ce-ti zice medicul! Ai concediu nu vacanta.

| SkyPilot a răspuns:

E un loc de munca. Esti platita, ai concediu, ai responsabilitati. Nu stiu cum e acum, dar cred ca trebuie sa faci un anumit numar de zile, ca la puscarie.