| Cecilia_Tihulca_1979 a întrebat:

Stie cineva? e legal sa avem teme de vacanta? profesorii sunt pedepsiti daca fac asta?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este legal si profesorii nu pot fi pedepsiti pentru aceasta.
Ordinul MENCS nr. 5893/2016 prevede ca, de regula, profesorii nu vor da teme in vacanta pentru elevii din invatamantul primar si gimnazial, fara a face referire si la elevii de liceu. Asa fiind este la latitudine profesorului daca da ori nu teme in vacanta.

| darrio2007 a răspuns:

Da. Care-i problema? Ti-e lene?

| Adry05 a răspuns:

rolling on the floor 3 ani de inchisoare le da ca ti-au dat teme.

| johnnny123 a răspuns:

Da, profesorii sunt pedepsiți cu închisoare pe viață dacă încearcă să deranjeze cumva elevii puturoși din drumul lor către analfabetism și incultură.

| peperonies a răspuns:

DOAMNE FERESTE! Teme pe vacanta? Pai cand mai ai timp sa nu faci absolut nimic?

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Alti profesori ar trebui pedepsiti aspru pentru alte lucruri dar nu patesc nimic si tot raman la catedra ca de asa e la noi asa ca de ce ar fi pedepsiti pentru ca dau teme in vacanta? oricum temele sunt fix degeaba la noi.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Oricum sunt doar teme nu sunt mare branza.

| GrigoreVarlam a răspuns:

Da, este legal, si chiar daca nu este, nefiind specificat acest aspect undeva in regulament. Nu vor fi trasi niciodata la raspundere pentru asta.
Pune burta pe carte!

| DanFunie a răspuns:

Din cate stiu eu este legal da laughing

| trol123 a răspuns:

Am vazut si eu stirea asta, nu stiu sigur!