| Felictiy a întrebat:

Stiti ce pot face ca sa devin criminalist? Sau ceva asemanator..detectiv de crime..sa pun totul cap la cap sa aflu cine a facut asta, sa culeg dovezi! Stiti la ce facultate trebuie sa dau?

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

E un pic vechi dar cred ca gasesti ce te intereseaza:
https://www.criminalistic.ro/vreau-sa-devin-criminalist/

| Celcestietot a răspuns:

Criminalistica este o ramură. Eu știu că aceasta se găsește la Academia de Politie (poate mă înșel eu, nu sunt expert).

| ywar a răspuns:

Te-ai uitat la seriale, puisor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ywar):

Este o meserie reala, detrctiv criminalistic. Ce treaba au filmele cu asta? Daca zicea "Vreau sa devin Batman", comentariul tau isi avea rostul.

| ywar a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu si eu, nu-s spalat pe creier. Am vrut sa spun ca in tara in care traim, lucrurile nu functioneaza in aceasta ramura disciplinara cum sustin aia ca functioneaza in state. Discovery Id ascunde multe detalii si tu crezi ca cei care sunt acolo, sunt supermeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ywar):

Probabil ca asa e, insa cat este o meserie reala si poti ajunge sa o practici nu este ca si cea de "super erou". Acum depinde si din ce fel privesti lucrurile, daca el crede ca o sa fie ceva gen "Gaseste criminalul, impusca-l, o blonda se indragosteste de tine etc" o sa fie o mare dezamagire...