| Felictiy a întrebat:

Stiti ce se face la liceul sanitar Victor Babes? Pe stiinte ale naturii, se fac lucruri de medicina? Adica crucea rosie d-astea! Sau imi mai puteti da licee sanitare din Bucuresti care au legatura cu medicina?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Victor Babes nu mai e de mult liceu sanitar. Acum e liceu teoretic.
Nici nu stiu daca mai exista licee sanitare in Bucuresti.
La stiinte ale naturii faci de toate, doar ca ai un pic mai multe ore de chimie, biologie si fizica. De asta e recomandat pentru cei care vor sa dea la medicina. Dar nu te pregateste pentru medicina, tu trebuie sa te pregatesti singur, sa aprofundezi si sa inveti in plus fata de ce se preda la liceu.

| ArthurWarner a răspuns:

Crede-mă pe cuvant nu poți să intri la medicina de unul singur iti trebui meditații la biologie si chimie sau fizica. Chiar daca intrii la stintele naturii si ai 3-4 ore pe săptămână tot nu este de ajuns pentru a intra.

| ArthurWarner a răspuns:

Iar licee sanitare nu mai sunt. Si nu sunt licee care sa aiba cursuri in care sa te învețe prim ajutor.