| benito35 a întrebat:

Stiu bine limba spaniola, cum as putea lucra in traduceri? stie cineva vreo firma? va multumesc.//ben//

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
În primul rând dă-mi voie să te felicit că ești cunoscător al acestei limbi străine, eu una nu prea mă dau în vânt după ele.
Trebuie să obții certificatul de traducător care se i-a numai la București, apoi intră pe BestJobs.ro și sunt o mulțime de oferte pentru translatori.
Poți da anunț și la mica publicitate sau net (neobizz.ro), asta crește șansa ta de angajare.
Mult succes.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ai studii. Asa ca pune in CV si faptul ca stii spaniola, pe langa alte chestii si poate gasesti vreo firma romano-spaniola care are nevoie de intrepret.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate gasi carti spaniole care este tradus si in limba romana de acolo poti invata sa traducii?