| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca e o intrebare cam ciudata, ce exercitii trebuie sa fac ca sa iau 7 la examen la mate?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Primele 2 subiecte perfect.

| Diavolulestefemeie a răspuns:

Primul pas este sa înveți.

| BloodyLips a răspuns:

Trebuie sa inveti...nu inteleg de ce majoritatea elevilor au repulsia asta fata de invatat si se multumesc cu atat de putin.Noi nu avem de unde sa stim ce fel de exercitii ai tu ca sa iti spunem ce trebuie sa faci ca sa iei 7.De ce nu te hotarasti pur sa mai lasi lenea si sa te uiti putin peste exercitiile alea, daca nu le intelegi inseamna ca pur si simplu nu te straduiesti destul, orice poate fi invatat daca ai putin interes.7 e o nota mediocra, daca esti obisnuita cu note mediocre cred ca este ok pentru tine sa spui ca doar atat poti, insa eu as vrea sa imi surprind parintii, colegii..sa le arat ca pur si simplu pot daca vreau.Mai ai ziua de azi ca sa inveti in caz ca dai examenul luni, mi se pare destul timp o zi pentru invatat.

| PavelLarisaIonela a răspuns:

Dacă vrei sa iei 7 la examen trebuie sa înveți foarte mult.

| duckermlocker a răspuns:

Exercitii de dictie si concentrare.Repeta dupa mine:O sa iau 7, O sa iau 7. x6434823 de ori.Asta trebuie sa te ajute...n-are cum sa nu mearga