| ciprian_8992 a întrebat:

Stiu ca eu ar trebui sa iau decizia asta dar sunt la inceput de drum si nu am experienta cu piata muncii si am nevoie de un sfat in legatura cu facultatea,eu vreau sa dau la limbi straine pe engleza si franceza dar in caz ca nu intru la buget trebuie sa am o a doua varianta si nu stiu ce sa aleg dintre marketing/management sau sociologie pe specializarea resurse umane,tin sa precizez ca am terminat profilul filologie, multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Ney a răspuns:

La marketing/management din cate stiu astea tin de matematica. Nu e matematica grea, mai degraba e matematica financiara, statistica, probabilitati. etc (nu e cine stie ce) si daca ai terminat filologia ma gandesc ca nu prea iti place laughing Du-te unde crezi ca te vei descurca mai bine. La management/marketing, salariul e mai mare fiindca e o meseria mai cautata si e viitor insa trebuie si sa iti mearga mintea