| Ramona2020 a întrebat:

Sunt anul 2 la o scoala postliceala sanitara,specializarea asistent medical de farmacie si vreau sa ma transfer la facultatea de farmacie. Este posibil? Daca da, in ce conditii?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este posibil, pentru a urma facultatea de farmacie trebuie sa sustii si sa reusesti la examenul de admitere.

| Ramona2020 explică (pentru Ioandelasal):

Mi a zis cineva ca pot da niste diferente ca sa intru, de aceea am intrebat

| Eireann a răspuns (pentru Ramona2020):

Trebuie sa dai admitere si intri anul 1. Intr-o vreme se puteau echivala anumite materii daca le-ai facut deja dar nu stiu daca se poate intre postliceala si facultate, cred ca este doar intre specializari diferite ale aceeleasi facultati.