| Luca4547 a întrebat:

Sunt băiat si am 160 la 15 ani. Voi ce ziceți, o sa mai cresc in 3-4 ani macar 10 cm?

Răspuns Câştigător
| Apokales a răspuns:

Din cate stiu baietii cresc pana la varsta de 20 de ani, este foarte posibil sa cresti aproape de acei 10 cm doriti de tine.

6 răspunsuri:
| InvatamProgramare a răspuns:

Cu siguranta vei mai creste si daca te ajuti de sport: bascket, handbal, tenis. Nu stiu daca inotul ajuta la crescut in inaltime.

| Mmaannuu111 a răspuns:

în înălțime crești până la 18 ani in oase si celelalte până la 21. Depinde de gena ta cum crești alti is scunzi până la 17 ani si de la 17 ani până la 18 se fac 2 m sau invers depinde de gena ta cum crești. Asta si cu barba, tot la fel cat

| Mmaannuu111 a răspuns (pentru Mmaannuu111):

Evident că poți sa adaugi si tu mici factori sa ajuți de exemplu apuca te de un sport inot sau basket, va avea influenta cu creșterea, sau apuca te de sala si creșteți nivelul de testosteron unde acel testosteron te va ajuta sigur să crești acum depinde cum alegi. Doar ca la faza cu sala sa nu ridici greutăți deasupra capului dacă vrei sa crești

| Moti452 a răspuns:

Incearca un sport.
Inotul si tenisul te ajuta sa te inalti. Nu se observa, dar ai incredere, deoarece poti creste chiar mai mult. ai timp si vei reusi sigur.Un prieten a crescut 10 cm intr-un an.
Funda? =)

| Luca4547 explică (pentru Moti452):

O sa incerc, cand o sa se deschida totul o sa ma iau de înot, mersi mult!