| NegoH3 a întrebat:

Sunt clasa a 11-a, sem2 si doresc sa intru dupa terminarea liceului la Academia Fortelor Tereste, Sibiu, in prezent sunt la pamant cu matematica deoarece sunt la un profil uman si matematica nu prea facem, pot lua admiterea cu o nota bunicica dupa un an de meditatii saptamanale + lucru acasa?

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Salut! Desigur ca poti! Vei reusi sa inveti si singur daca lucrezi pe zi ce trece, fara sa amani, concentrandu -te pe ceea ce ai de invatat. Incepe de azi si vei vedea ca maine e din ce in ce mai usor. Iti formezi un obicei asa si cand consideri ca ai nevoie de ajutor, apelezi si la profesor. Ceea ce faci la scoala, nu ti conditioneaza viata. Daca esti la profil uman, asta nu te retine ca acasa sa inveti ce doresti. Spor la lucru!

| Chichişan_Paul_2001 a răspuns (pentru Donsavas):

Poti da si din Gramatica! La profilul Științe administrative