| OviOvidiuNem a întrebat:

Sunt clasa a 8 si profesorul meu de matematica ne ameninta ca daca nu avem media macar 7 nu ne baga in evaluarea nationala, este adevarat ca poate sa faca asta?
Și ce se intampla cu cei care nu au ramas crigenti la nimic da nu ia bagat in evaluare?

Răspuns Câştigător
| Knnzul a răspuns:

Salut, daca nu treci clasa, dai corigenta si dupa daca o iei te poti inscrie la liceu, posibil la unele profile sa nu mai fie locuri disponibile,
Dar de inscris tot te inscrii.
(Din propria experienta)

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat ce ti-a spus profesorul, nu el poate dispune ca intri sau nu la evaluarea nationala.
La evaluare intra toti cei care au promovat cl. a VIII-a, indiferent de mediile de la fiecare obiect.
Nu intra la evaluare cei care au ramas corigenti, acestia trebuie sa treaca corigenta si abia apoi pot sustine evaluarea nationala.

| Adry05 a răspuns:

Nu, zice si el asa sa va faca sa invatati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul mod prin care nu poti intra la evaluare este sa ramai corigent.